Profesjonalne tworzenie modeli, łatwy w użyciu

Wystarczy go włączyć, włożyć jeden z 20 fantastycznych kolorów filamentu PLA Polaroid Play albo dowolny filament Polaroid PLA Universal i możesz zacząć tworzyć swój wymarzony model.

Główne cechy
 • Twórz profesjonalne odręczne modele 3D, w tym swobodne rysowanie w powietrzu
 • Wykorzystuje przyjazny dla środowiska materiał z tworzywa sztucznego (PLA)
 • Wybierz automatyczne drukowanie dla szybkiego pokrycia lub ręczne drukowanie dla bardziej skomplikowanych szczegółów
 • Oferuje wiele ustawień prędkości drukowania dla większej elastyczności w tworzeniu modelu, w tym swobodne rysowanie w powietrzu
 • Gdy długopis nie jest używany, filamnet jest automatyczne wyciągnięty, aby zapobiec blokowaniu się i zaoszczędzić energię
Specyfikacja techniczna
 
 • Numer Modelu: PL-2003-00
 • Kabel USB: 1.5m
 • Filament: PLA o średnicy 1,75 mm
 • Zasilanie: 5.0VDC – 2.0A
 • Rozmiar pióra: 180 (L) x 35 (W) x 47 (D)mm
 • Automatyczne wyłączanie dla większego bezpieczeństwa
 • Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 14 roku życia
 • Gwarancja: 12-miesięczna gwarancja producenta (może się różnić w zależności od kraju zgodnie z minimalnymi wymogami ustawowymi).
W zestawie
 • 1 x Długopis i uchwyt Polaroid PRO 3D.
 • 1 x Kabel USB 1,5 m (w zestawie brak zasilacza USB).
 • 2 x 15 g (5 m) Filament PLA (różowy i niebieski).
 • 1 x Instrukcja obsługi.

Jak korzystać z długopisu 3D

PRO-new-v3

1. Użyj dostarczonego kabla USB, aby podłączyć się do źródła zasilania DC5V 2A.

2. Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć. Lampka zmieni kolor na czerwony, wskazując, że pióro się nagrzewa.

3. Gdy światło zmieni kolor na niebieski, oznacza to, że długopis jest gotowy do użycia. Włóż filament Polaroid 3D PRO (3 – „Ładowanie filamentu”) naciśnij i przytrzymaj przycisk Drukuj, aż poczujesz delikatne przesuwanie filamentu.

4. Filament jest w pełni załadowany, gdy zobaczysz, że filament pojawia się na końcu długopisu. Jesteś gotowy, aby rozpocząć tworzenie niesamowitych modeli 3D!

5. Możesz przyspieszyć lub spowolnić drukowanie w zależności od tego, co tworzysz za pomocą przycisków kontroli prędkości. Łącznie jest 8 ustawień prędkości.

Nieograniczone możliwości i prosty w użyciu

Długopis Polaroid PRO 3D pozwala z łatwością rysować modele 3D. Po prostu włącz i twórz modele!

Wsparcie

FAQ

Jakie zasilanie jest potrzebne do długopisu?

Długopis może być zasilany przez podłączenie kabla USB do odpowiedniego zasilacza USB, który następnie podłącza się bezpośrednio do kontaktu lub za pomocą odpowiedniego power bank. Oba muszą dostarczać 5,0VDC – 2,0 A.

Czy muszę naciskać przycisk Drukuj podczas ładowania nowego filamentu?

Nie, nie musisz przytrzymywać przycisku Drukuj podczas ładowania nowego filamentu.
Aby załadować nowy filament najpierw upewnij się, że długopis jest włączony, a dioda LED świeci na niebiesko. Następnie umieść filament w otworze na górze długopisu (ten obok miejsca, w którym kabel zasilający jest włożony). Przed włożeniem upewnij się, że koniec filamentu jest płaski w poprzek (jeśli nie, ostrożnie przetnij nożyczkami, ). Włóż delikatnie filament, aż do oporu. Następnie po prostu naciśnij raz przycisk Drukuj, i poczujesz, jak filament jest delikatnie wprowadzany do pióra. Poczekaj, aż filament zostanie przeciągnięty do końca, aż zobaczysz, że pojawia się on na końcu długopisu. Możesz przyspieszyć ten proces, naciskając przycisk +.

Lampka w moim długopisie wcale się nie świeci / Nie ma zasilania w moim piórze

Po pierwsze, sprawdź dokładnie, czy używasz odpowiedniego źródła zasilania. Musi to być 5,0 VDC – 2,0 A. Jeśli zasilanie jest mniejsze, długopis się nie włączy.
Jeśli używasz właściwego zasilacza, a długopis nadal nie działa, spróbuj użyć alternatywnego źródła zasilania (power bank, zasilacz USB itp.), Aby upewnić się, że nie jest to przyczyną problemu.
Jeśli długopis nadal nie działa, sprawdź dokładnie, czy kabel jest prawidłowo włożony w górną część długopisu, a jeśli tak, to spróbuj go włożyć dalej.
Jeśli żadna z powyższych sytuacji nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Mój długopis nie nagrzewa się / światło nie zmienia koloru z czerwonego na niebieski

Po pierwsze, sprawdź dokładnie, czy używasz odpowiedniego źródła zasilania. Musi to być 5,0 VDC – 2,0 A. Jeśli zasilanie jest mniejsze, długopis nie nagrzeje się do właściwej temperatury, co oznacza, że ​​światło nie zmieni koloru na niebieski.
Jeśli potwierdziłeś, że używasz właściwego zasilacza, a długopis nadal się nie nagrzewa, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Mój długopis nie drukuje

Po pierwsze, sprawdź dokładnie, czy używasz odpowiedniego źródła zasilania (5,0 VDC – 2,0 A) i czy Twój długopis jest nagrzany do odpowiedniej temperatury, gotowy do użycia (dioda LED świeci na niebiesko).
Następnie upewnij się, że filament jest prawidłowo włożony do długopisu. Jeśli filament został już włożony do długopisu, należy go całkowicie wyciągnąć (naciskając i przytrzymując przycisk zasilania (oznaczony jako „Wł. / Wył.”) przez kilka sekund i czekając, aż filament zostanie całkowicie wyciągnięty). Po usunięciu upewnij się, że koniec filamentu jest płaski na całym końcu ( jeśli nie, ostrożnie przetnij nożyczkami) przed ponownym włożeniem do otworu w górnej części długopisu (obok miejsca, w którym kabel zasilający jest włożony).
Załaduj filament ponownie, naciskając jeden raz przycisk Drukuj, poczujesz, że filament jest automatycznie wciągany do długopisu (możesz zwiększyć prędkość, z jakim filament jest wciągany, naciskając przycisk +). Tym razem delikatnie wywieraj niewielki nacisk, popychając delikatnie filament, gdy wchodzi on w górną część długopisu. Poczekaj, aż filament zostanie przeciągnięty do końca przez długopis i tym razem powinieneś zobaczyć, jak pojawia się na końcu długopisu, co oznacza, że będzie gotowy do użycia.

Jeśli jednak nadal nie widzisz filamentu na końcu długopisa, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Używam Power Banku do zasilania mojego długopisu, ale wydaje się, że długopis zwalnia

Jeśli podczas korzystania z power banku widzisz, że długopis działa wolniej, jest to na ogół spowodowane brakiem ładowania samego power banku. Oznacza to, że nie ma wystarczającej mocy, aby uruchomić długopis w razie potrzeby, co powoduje spowolnienie drukowania. Sprawdź, czy Twój power bank jest w pełni naładowany i spróbuj ponownie użyć długopis.
Jeśli Twój power bank jest w pełni naładowany i nadal masz problemy ze spowolnieniem długopisu, spróbuj alternatywnego źródła zasilania, aby wykluczyć inne problemy techniczne związane z samym power bankiem. Zalecamy użycie zasilacza USB i podłączenie długopisu do gniazdka w ścianie.
Jeśli wypróbowałeś oba powyższe rozwiązania, a długopis nadal zwalnia, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Utwardziłem plastik na końcu długopisa, jak go usunąć?

Włącz długopis i pozwól mu się rozgrzać. Nawet zanim długopis osiągnie optymalną temperaturę (gdy światło jest niebieskie) plastik wokół dyszy zacznie mięknąć. Proszę wziąć pincetę i delikatnie usunąć zmiękczony plastik. NIE próbuj ręcznie usuwać tych resztek, ponieważ końcówka długopisu zaczyna się nagrzewać. Zawsze usuwaj resztki plastiku z końca długopisu, gdy długopis jest jeszcze ciepły, aby w przyszłości zapobiec gromadzeniu się tych resztek.

Kiedy używam pewnych kolorów, włókno wydaje się zbyt miękkie, a czasem nawet tworzą się pęcherzyki

Różne kolory filamentu faktycznie topią się w nieco innych temperaturach, dlatego też dla tych, które topią się w nieco niższej temperaturze, może się okazać, że wytłaczany filament jest bardziej miękki niż wcześniej. Jeśli tak się stanie, spróbuj nieco spowolnić prędkość wytłaczania, ponieważ oznacza to, że temperatura topnienia jest nieco niższa, dlatego filament nie powinien być tak miękki podczas wytłaczania. Powinno to również pomóc w zapobieganiu tworzenia się pęcherzyków.
Ważne jest, aby zawsze używać długopisu Polaroid PRO 3D z filamentem do długopisów Polaroid 3D, ponieważ zostały one specjalnie zaprojektowane do współpracy ze sobą, co oznacza, że ​​problemy takie są zminimalizowane.

Mogę uruchomić długopis tylko po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku Drukuj. Czy nie mogę po prostu kliknąć go raz, aby rozpocząć?

Aby rozpocząć drukowanie za pomocą długopisu, możesz albo nacisnąć i przytrzymać przycisk Drukuj, albo po prostu kliknąć i zwolnić (szybko) przycisk Drukuj. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszym instruktażowym wideo.
Jeśli chcesz automatycznie drukować, po prostu „kliknij” raz przycisk Drukuj. PROSZĘ PAMIĘTAĆ, że musi to być „kliknięcie” (szybkie „kliknięcie i zwolnienie” przycisku), a nie „naciśnięcie” przycisku, ponieważ jego naciśnięcie po prostu uruchomi proces ręcznego drukowania.
Po kliknięciu przycisku automatyczne drukowanie będzie kontynuowane do momentu ponownego kliknięcia przycisku, co spowoduje zatrzymanie procesu.
Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku Drukuj uruchomi ręczne drukowanie; pióro będzie drukować, dopóki nie zwolnisz palca.

Ładowanie nowego filamentu do mojego długopisu zajmuje dużo czasu

Jeśli próbujesz załadować lub rozładować filament, a to zajmuje trochę czasu, możesz przyspieszyć ten proces, naciskając przycisk +.

 

Proces zmiany koloru przebiega następująco. Po pierwsze, aby zmienić kolor używanego filamentu, musisz rozładować dowolny filament, który jest już w długopisie. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania (oznaczony „On / Off”) przez kilka sekund. Zobaczysz, że dioda LED z przodu zaczyna migać z czerwonego na niebieski i usłyszysz, jak silnik zaczyna wyciągać filament. Również zobaczysz i będziesz mógł poczuć ruch filamentu, gdy jest on wyciągany z długopisu. Jeśli delikatnie przytrzymasz koniec filamentu, poczujesz że jest luźny, co oznacza że można go całkowicie usunąć.

Aby załadować nowy filament, najpierw upewnij się, że długopis jest włączony, a dioda LED świeci na niebiesko. Następnie umieść filament w otworze ładunkowym na górze długopisu (ten obok miejsca, w którym kabel zasilający jest włożony). Przed włożeniem upewnij się, że koniec filamentu jest płaski w poprzek (jeśli nie jest, ostrożnie przetnij nożyczkami). Włóż delikatnie filament, aż do oporu. Następnie po prostu naciśnij raz przycisk Drukuj, a filament zostanie delikatnie poprowadzony do długopisu. Proces ten będzie następnie kontynuowany automatycznie. Poczekaj, aż filament zostanie przeciągnięty do końca przez długopis, aż zobaczysz, że pojawia się on na końcu dyszy. Możesz przyspieszyć ten proces, naciskając przycisk +.

Mój długopis wyłącza się / zatrzymuje

Po pierwsze, sprawdź dokładnie, czy używasz odpowiedniego źródła zasilania. Musi to być 5,0 VDC – 2,0 A. Jeśli twoje zasilanie jest mniejsze to, wówczas niewystarczająca moc jest doprowadzana do długopisu, co może powodować zatrzymywanie drukowania.
Jeśli potwierdziłeś, że używasz właściwego zasilacza, a kabel jest prawidłowo włożony i nadal występuje ten problem, może on odnosić się do samego kabla zasilającego. Jeśli tak, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Mój długopis drukuje powoli, jak go przyspieszyć?

Po pierwsze, sprawdź dokładnie, czy używasz odpowiedniego źródła zasilania. Musi to być 5,0 VDC – 2,0 A. Jeśli twoje zasilanie jest mniejsze to, wówczas niewystarczająca moc jest doprowadzana do długopisu, wtedy długopis może się nie nagrzać do właściwej temperatury, co oznacza, że ​​światło nie zmieni koloru na niebieski.
Jeśli potwierdziłeś, że używasz właściwego zasilacza, a długopis nadal się nie nagrzewa, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie

Szybkość drukowania wydaje się zmieniać, mimo że nie zmieniam ustawień prędkości

Po pierwsze, sprawdź dokładnie, czy używasz odpowiedniego źródła zasilania. Musi to być 5,0 VDC – 2,0 A. Jeśli twoje zasilanie jest mniejsze to, wówczas niewystarczająca moc jest doprowadzana do długopisu, co może spowodować zmianę prędkości.
Jeśli korzystasz z powerbanku, sprawdź, czy ładowanie jest wystarczające, aby móc zasilać długopis. W razie wątpliwości naładuj ponownie, a następnie spróbuj ponownie użyć długopis.
Jeśli wypróbowałeś oba powyższe rozwiązania, a prędkość wciąż się zmienia, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Nitki pojawiają się, gdy odsuwam długopis od modelu który tworzę

Tworząc model, upewnij się, że naciskasz lub zwalniasz (w zależności od tego, czy korzystasz z trybu automatycznego lub ręcznego drukowania) przycisk Drukuj, aby zatrzymać drukwanie przed przejściem z jednego obszaru modelu do drugiego. Jeśli wyciągniesz długopis, zanim całkowicie przestanie drukować, może to pozostawić trochę resztek filamentu.

Może się również okazać, że dzieje się tak w przypadku niektórych kolorów filamentu. Wynika to z faktu, że różne kolory faktycznie topią się w nieco innych temperaturach, a zatem dla tych, które topią się w nieco niższej temperaturze, może się zdarzyć, że niewielkie ilości filamentu wciąż będą wyciskane z dyszy po naciśnięciu / zwolnieniu przycisku Drukuj (są to resztki filamentu w dyszy, która już się stopił). Jeśli tak się stanie, należy delikatnie usunąć niechciane nitki, gdy są jeszcze ciepłe (a zatem miękkie), odciągając je szybko od modelu, lub poczekać, aż filament stwardnieje, a następnie ostrożnie usunąć za pomocą nożyczek.

Możesz także spróbować nieco spowolnić prędkość wytłaczania, ponieważ oznacza to, że temperatura topnienia jest nieco niższa, co z kolei może oznaczać mniejszą „sztywność”.

Ważne jest, aby zawsze używać długopisu Polaroid PRO 3D z filamentem do długopisów Polaroid 3D, ponieważ zostały one specjalnie zaprojektowane do współpracy ze sobą, co oznacza, że ​​problemy takie są zminimalizowane.

Czasami widzę niewielką ilość dymu z dyszy pióra po jego podgrzaniu

Jeśli po włączeniu długopisu pojawi się niewielka ilość dymu, będzie to spowodowane tym, że od ostatniego użycia niewielka ilość starego filamentu znajduke sie wokoło dyszy. Po kilku sekundach drukowania ten dym powinien ustąpić, ponieważ stary filament został ponownie stopiony, a zatem wytłoczony przez dyszę wraz z nowym filamentem.
Aby temu zapobiec w przyszłości, zawsze usuwaj resztki plastiku z dyszy, gdy długopis jest jeszcze ciepły.

Moja rolka filamentu rozpadła się na małe kawałki

Dołożono wszelkich starań, aby filament dotarł do Ciebie w idealnym stanie, jednak w bardzo rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że filament będzie w kawałkach.

Jeśli tak się stanie, a długość filamentu nadal będzie co najmniej dwa razy większa niż długopis, użyj ich tak, jak zwykle, i wymień na następny kawałek, gdy się skończy.

Jeśli elementy są mniejsze, wyślij zdjęcie filamentu w opakowaniu do zespołu pomocy technicznej Polaroid 3D, który pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania, wypełnij poniższy formularz i wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z członków zespołu.